sk

Wellness

Sluzba obrazok - IMG 9231

Ideálne odreagovanie? Existuje. V našom penzióne Vás budeme rozmaznávať aj vo wellness časti, kde si môžete dopriať zaslúžený relax. Náš wellness umožnuje hosťom príjemný oddych s výhľadom na jazero a malebnú prírodu, alebo večer príjemnú atmosféru s nočnými svetielkami priamo nad vírivkou.

Vlastný wellness je snom mnohých ľudí. U nás si môžete vyskúšať pocit privátneho wellnessu na vlastnej koži. Pobyt v ňom sa vždy objednáva len pre jednu skupinku ľudí a tak sa nemusíte deliť o vírivku, či saunu s niekym iným…


Oddychová zóna

Oddychová zóna vo wellnesse nemôže chýbať. Preto máme pre Vás pripravené pohodlné polohovateľné lehátka, či už na relax po saunovaní, alebo len tak po celom dni.


Parná sauna

Parná sauna využíva príjemné účinky tepla, vlhkej pary, vonných esencií a pokoja. Na rozdiel od klímy v klasickej suchej saune sa u parnej jedná o vlhký teplý kúpeľ. Vlhkosť vzduchu s pomerne nízkou teplotou spolu vytvára klímu, ktorá je pre ľudský organizmus v mnohých ohľadoch prospešná. V parnej saune získate príjemný pocit zotavenia, zregenerujete sa a oddýchnete si.


Fínska sauna

Oproti infrasaune, fínska sauna pracuje s vyššími teplotami. Možno o nej hovoriť ako o párnej kabíne. Neoddeliteľnou súčasťou sauny sú kachle doplnené o naskladané kamene, ktoré sa raz za čas polievajú vodou. Sauna je ideálny prostriedok na prevenciu proti virózam, nachladeniu a ďalším ochoreniam. Pravidelným saunovaním sa organizmus otužuje, zlepšuje sa kondícia a získava sa väčšia obranyschopnosť. Prudkým ohrievaním a následným ochladzovaním sa cievy rozťahujú a zužujú čím sa stávajú elastickejšie. Nemalú úlohu zohráva saunovanie aj v boji proti vírusom a posilňovaní imunity.


Kaďa

Ochladzovacia procedúra je úplne nevyhnutnou súčasťou sauny - bez neho môže byť saunovanie aj nebezpečné. Pre jednoduchší prístup do kúpacej kade sú drevené schodíky.


Vírivka

Vírivka poskytuje priestor na oddych pre 2 až 4 ľudí. Je stvorená pre hlbokú masáž svalov celého tela, uvoľní teda telo nielen na povrchu, ale dosiahne aj ku svalom, ktoré sú ťažšie prístupné. Môžete si tak dokonale užívať ukľudňujúcu atmosféru, či už vo svojich myšlienkach, alebo naplniť vírivku priateľmi a užívať si spoločné chvíle a nekonečné debaty.